Jak powstała “Pestka {rework}”?

Moi Mili,

Długo mnie tu nie było – zbierałam siły, przygotowywałam rzeczy, kręciłam klipy, komponowałam i martwiłam się pandemią oraz sytuacją kobiet w kraju.

Ale wracam i nie przychodzę z pustymi rękami! Przynoszę Wam “Pestkę {rework}”, czyli mojej ulubionej piosenki o delikatności, bezbronności i potrzebie bycia blisko. Rework czyli “ponowna robota”, który jest pełen ognia! Takiego czegoś sama się nie spodziewałam.

Skąd pomysł na stworzenie nowej wersji Pestki?

Oryginał stworzony był z Szymonem Piotrowskim z Psychosound studio. Uwielbiam tą muzykę, która za każdym razem przenosi mnie jakoś w inny wymiar, inną przestrzeń. Piosenka stworzona na 3 akordach plus część bridgowa poprzez aranzację Szymona zyskała wiele piękna. Dodatkowo teledysk, który wyreżyserowała Olga Czyżykiewicz, który rozkłada mnie na łopatki… Tyle piękna i dobra zyskało wielu fanów, w tym Bartka Brzezińskiego, który jest producentem z Luxemburga, absolwentem Abbey Road Instytut w Amsterdamie, prestiżowej szkoły producentów muzycznych. Bartek zadeklarował chęć zinterpretowania Pestki na swój sposób i tak właśnie powstał ten {rework}, którego premiera na serwisach streamingowych oraz na YT odbędzie się 13 listopada.

Wiecej ognia!

Prace nad reworkiem wyglądały dwuetapowo. Najpierw podzieliłam się z Bartkiem wokalem do Pestki, a Bartek stworzył pierwszą wersję muzyki. Była mroczna, niepokojąca i nadająca innego znaczenia. Jednak czegoś jeszcze szukaliśmy i druga wersja, którą Bartek podzielił się ze mną to było to – doszła gitara, która dodawała ognia numerowi! Przekonacie się, o czym mówię jak posłuchacie!

Nie mogę doczekać się premiery! Tym bardziej, że mamy też dla Was lyrick video, które jest fragmentem oryginalnego klipu do Pestki. Zostawcie komentarz poniżej z propozycją, które ujęcie byście widzieli najchętniej do tego reworka 🙂

LINKI DO SINGLA W STREAMINGU TU: https://ffm.to/AniaSamaPestkaRework

Pozdrawiam

Ania Sama

Polecane wpisy:

1 thought on “Jak powstała “Pestka {rework}”?”

  1. Pingback: Pestka {rework} idealna do ścieżki dźwiękowej nowego wiedźmina?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry