Ania Sama Festiwal Wędrowiec

ANIA SAMA: WYSTĘP NA FESTIWALU WĘDROWIEC [RELACJA]

25 sierpnia miałam przyjemność wystąpić na Festiwalu Wędrowiec w Rozalinie koło Nowej Dęby! Był to piękny, kameralny występ. Tym, którzy byli ze mną, bardzo dziękuję, a tym, których zabrakło niniejszym wpisem chcę o tym opowiedzieć. Występ na Festiwalu Wędrowiec był dla mnie bardzo ważny. Występy przed publicznością to jest to co kocham w muzyce najbardziej. Pragnę aby moja muzyka kołysała, uspokajała, dawała możliwość złapania oddechu. Mam nadzieję, że to mi się udało. Dajcie znać w komentarzu, jeśli byliście, czy faktycznie udało mi się osiągnąć moje koncertowe zamiary.

Ania Sama Festiwal Wędrowiec
Ania Sama Festiwal Wędrowiec z Stefan Chyrc

Jadę na festiwal!!!

Bycie częścią Tak Brzmi Miasto Inkubator ma wiele plusów, między innymi to, że się należy do “tajnej” grupy facebookowej. O Festiwalu Wędrowiec dowiedziałam się właśnie stamtąd. Kilka dni później, podczas trwania Summer Campu, o którym pisałam tydzień temu, dowiedziałam się, że zostaliśmy przyjęci i jedziemy zagrać tam koncert! Bardzo się ucieszyłam, bo tak dawno nie grałam przed publicznością. Wiele to dla mnie znaczyło, że zostałam wybrana. Mamy nowy materiał, który jeszcze nie był próbowany na żywo i była to świetna okazja, żeby go przetestować. Spakowałam zatem walizkę, wzięłam ze sobą dobry nastrój, dużo dobrej muzyki i pojechaliśmy!

W drodze

Droga z Krakowa trwała ok 2,5 godziny, taka jazda to sama przyjemność. Uwielbiam jeździć autem, słuchać muzyki i oglądać mijane wsie i miasteczka. Odzywa się we mnie wtedy “wędrowiec”. Na miejscu czekała nas bardzo nastrojowa i kameralna scena, która stała w ogrodzie a za ogrodzeniem był las. Zapach powietrza był tam przepiękny. Sprawnie ogarnęliśmy soundcheck (próba dźwięku w żargonie scenicznym) i mogliśmy się ulokować w naszej miejscówce, żeby odpocząć i nastroić się odpowiednio przed występem.

Festiwal Wędrowiec

Razem z nami na scenie tego wieczoru wystąpili: Alena, Zespół IKSY oraz Maciej Lipina. Byliśmy przedostatni i tak się pięknie złożyło, że trafiliśmy na “golden hour” (przypadek?). To taki moment dnia festiwalowego, gdy zachodzi słońce, które robi najpiękniejszą oprawę sceniczną ze wszystkich możliwych. Gdy słońce chyli się ku zachodowi, światło jest niepowtarzalne i jeszcze ten zapach w powietrzu. Byłam zachwycona.

ANIA SAMA FESTIWAL WĘDROWIEC
Alena, Iksy, Maciej Lipina

Na scenie wystąpiliśmy w duecie – ja i Stefan Chyrc, czyli gitarzysta, który działa również w zespole B.L.U.E. Bardzo lubię kameralne składy, pozwala to na wyeksponowanie przekazu emocjonalnego piosenek. Muzyka jest dodatkiem do uczuć, które pragnę wyrazić. Lubię swoje delikatne piosenki, ale mam też inne oblicze. Bardzo mnie cieszyła każda reakcja na moje żarciki, które rzucałam ze sceny od czasu do czasu. Może czas pomyśleć o stand up’ie… Jak myślicie? 🙂

ANIA SAMA FESTIWAL WĘDROWIEC

Jednak najzabawniejsza sytuacja wydarzyła się zupełnie przypadkowo. Podczas śpiewania mojego najnowszego singla “Kołyszą” pani komarowa (bo to panie są) próbowała wlecieć mi do buzi. Musiałam przerwać i poczekać aż się uspokoję, tak mnie to rozbawiło.

Festiwal Wędrowiec będzie już zawsze kojarzyć mi się z kameralną atmosferą i ludźmi, którzy lubią wędrować – czy to fizycznie czy mentalnie. My też zawędrowaliśmy do Rozalina i poznaliśmy świetnych ludzi – publikę oraz wykonawców. Bardzo się cieszę, że mogliśmy odbyć tę podróż i cieszyć się nią wraz z ludźmi pełnymi pasji!

Jeśli chcielibyście żebym zagrała u Was napiszcie do mnie, może razem zorganizujemy piękne muzyczne wydarzenie?

Podziękowania

Festiwal Wędrowiec to wspaniały event, który nie mógłby się wydarzyć gdyby nie praca wielu ludzi. Wszystkim bardzo dziękuję, za dobre przyjęcie, za zaopiekowanie się nami. Byliście bardzo pomocni i kochani. Szczególnie dziękuję: Marcinowi Kurnikowi, bo bez niego cały Festiwal nie miałby miejsca, Michałowi Minchiemu, który dbał o nagłośnienie nas oraz całej ekipie na miejscu, która zadbała o sprawną organizacje całego wydarzenia. Podziękowania także dla Aleny, Macieja Lipiny oraz Zespołu IKSY, z którymi miałam zaszczyt dzielić scenę tego wieczoru!

Bardzo chcę podziękować całej mojej publiczności: dziękuję, że byliście tam ze mną (Jędrzej, Jarek… zaskoczyliście mnie i bardzo jestem Wam wdzięczna za wsparcie!!!) Było to dla mnie wspaniałe doświadczenie i cudownie było je z Wami współdzielić. Nie mogę się doczekać z Wami kolejnych spotkań.

Dziękuję :*

Ania Sama

O Festiwalu napisali:

https://nowiny24.pl/za-nami-festiwal-wedrowania-w-rozalinie-niezwykly-klimat-koncerty-i-pasjonaci-zdjecia/ar/c13-15163026

https://tyna.info.pl/w-rozalinie-kolo-nowej-deby-startuje-festiwal-wedrowiec/

https://echodnia.eu/podkarpackie/festiwal-wedrowiec-juz-w-najblizszy-weekend-w-rozalinie-koncerty-filmy-opowiesci-wszystko-o-podrozach/ar/c13-15145316

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry