ANIA SAMA NA TAK BRZMI MIASTO (INKUBATOR I SUMMER CAMP)

Cześć!

Tak Brzmi Miasto Inkubator to program szkoleniowy dla artystów muzyków i managerów. W tym roku, a jest to druga edycja, mam przyjemność brać w nim udział. Zdobywać wiedzę i poznawać wspaniałych ludzi. W ostatnich tygodniach sierpnia odbył się coroczny Summer Camp, gdzie przez kilka dni wpajano nam ogromne pokłady wiedzy. Spotkałam tam cudownych ludzi i o mało mózg mi nie eksplodował. Odpoczywałam potem kilka dni. Zanim zacznę Wam opowiadać o swoich wrażeniach, to zobaczcie co mówili uczestnicy pierwszej edycji:

Jak się pewnie domyślacie, ważny jest dla mnie rozwój i samodoskonalenie. Ważne jest doskonalenie warsztatu wokalnego, zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji muzycznych, tak abym mogła tworzyć jeszcze lepsze piosenki dla Was. Ale nie samą muzyką żyję, to tylko część mojej artystycznej pracy, bo jest jeszcze ta mniej artystyczna: managment, booking, PR, social media i wiele innych płaszczyzn, których nie widać ze sceny.

Na zdjęciu; Jakub Kasowicz, Kamil Niedziałek, Oskar Mir, Ignacy Iggy Puśledzki, Julia Mika, Krzysztof, Alex Pilkevych, fot. Tak Brzmi Miasto

TAK BRZMI MIASTO INKUBATOR

Historia Tak Brzmi Miasto ma już chyba z 10 lat. Zaczęło się od tego, że kilku ludzi kochających muzykę założyło Krakowską Scenę Muzyczną. A ta później zamieniła się w fundację, która dziś wspiera edukację i rozwój ludzi muzyki i dzięki niej mogę korzystać z tego zacnego programu.

Jedną z inicjatyw TBMu jest program pod tytułem “Tak Brzmi Miasto Inkubator”, którego założeniami są między innymi edukacja artystów oraz managerów w bardzo szerokim zakresie obejmującym szereg zjawisk na rynku muzycznym w Polsce, Europie i ogólnie, na świecie.

Słyszałam już wcześniej o tej inicjatywie i o świetnym Summer Campie, który jest jej częścią i stwierdziłam, ze nie może mnie tam zabraknąć. Zgłosiłam się i zostałam wybrana! Co więcej, miałam też możliwość uczestnictwa w letnim obozie!

Na zdjęciu: Ignacy Iggy Puśledzki, Kuba Kasowicz, Kamil Niedziałek, Eliza Tkacz. Fot. Krystian Jaworz

Inkubator to seria wykładów i spotkań społecznościowych w kilku miastach Polski – Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie. Każda z grup ma swojego mentora. Ja należę do rzeszowskiej grupy, tak się akurat złożyło. Naszym mentorem jest Paweł Hordejuk, wieloletni manager zespołu Happysad. To prawdziwa przyjemność poznać i pracować z tak doświadczonym managerem. Zarządza tak wielkim zespołem, od lat odnosi sukcesy, a rozmawia się z nim jak z kolegą. Jest życzliwy i otwarty, nie boi dzielić się swoją wiedzą. To bardzo ważne dla mnie doświadczenie.

NAUKA I BUDOWANIE RELACJI

Program to dla mnie wielka możliwość zdobycia wiedzy managerskiej i ogólnej z zakresu działalności w polskiej branży muzycznej. Mamy możliwość nauki od najlepszych i najbardziej skutecznych czy też nawet legendarnych ludzi, którzy tworzą polską scenę muzyczną zza kulis. Uczestnicto w letnim obozie dało mi naprawdę wiele emocji i pozytywną energię. Przyjaźnie, które się tam nawiązały są naprawdę niesamowite! Świetnie się bawiłam poznając nowych ludzi. Grafik był przepełniony ciekawymi zajęciami, a wśród wykładowców byli: wyżej wymieniony Paweł Hordejuk, Leszek Biolik (ex-Republika), Bartosz Stawiarz (były manager Wojtka Mazolewskiego), Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza i nieistniejąca Gazeta Magnetofonowa) czy Daga Gregorowicz (DagaDana) i to nie wszyscy!

Na zdjęciu od lewej: Oskar Mir, Eliza Tkacz, Alex Pilkevych, Andrzej Czarnecki, Kamil Niedziałek, Dominika Banaś, Ignacy Iggy Puśledzki, Jedrzej Wołk, Monika Nowicka, Ewa Wodzyńska, Jarek Jazienicki, Agnieszka Mendel, Maciej , Karolina Biernacka, Julia Mika, Jakub Kasowicz, Krzysztof Junak, Martyna Sabak, Krzysztof Rutka, Wojtek Szumański

Poznałam w tym miejscu naprawdę cudownych ludzi, muzyków, artystów i wykładowców. Zostawiłam tam kawałek serca, ale tylko po to by mogło tam rosnąć. Ten intensywny czas dał mi poczucie, że nie jestem sama ze swoimi problemami, wątpliwościami czy walką o marzenia. Super było się podzielić tymi emocjami z takimi samymi kreatywnymi duszami jak ja!

Ten intensywny czas dał mi poczucie, że nie jestem sama ze swoimi problemami, wątpliwościami czy walką o marzenia. Super było się podzielić tymi emocjami z takimi samymi kreatywnymi duszami jak ja!

Ania Sama

Dziękuję

Jestem ogromnie wdzięczna, że mogłam wziąć w tym udział. Mam takie wrażenie jak uczestnicy pierwszego Inkubatora, że to jedna z najważniejszych inicjatyw na polskim rynku muzycznym od dawna, jeśli nie najważniejsza. Dzięki temu wydoskonali się w Polsce zupełnie nowe pokolenie artystów i managerów. Myślę, że przyszłość polskiej muzyki rozrywkowej jest w dobrych rękach. Ja biorę tę odpowiedzialność i obiecuję na swoim polu zrobić co w mojej mocy, żeby ten kredy zaufania spłacić z ekstra odsetkami.

Bardzo dziękuję Wam za uwagę, a jeśli sami myślicie o rozwijaniu swojej muzycznej pasji, talentu czy zespołu, to zaglądajcie na stronę TBM: http://takbrzmimiasto.pl/ i koniecznie zapiszcie się na kolejne edycje.

Jeśli jesteś artystą/artystką/zespołem muzycznym, nie masz wytwórni czy managera to koniecznie sprawdzaj te linki, pomogą Ci się odnaleźć w tym gąszczu różnych możliwości:

Organizacje zbiorowego zarządzania (wbrew obiegowej opinii, warto się tu zapisać):

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
STOART

Związek Producentów Audio-Video
SAWP – artyści wykonawcy – tantiemy wykonawcze

Organizacje pomagające artystom:

TBM
MUSIC EXPORT POLAND
Instytut Adama Mickiewicza

Pozdrawiam

Ania Sama

A gdybyście potrzebowali pomocy, to piszczcie do mnie śmiało:

  Polecane wpisy:


  1 thought on “ANIA SAMA NA TAK BRZMI MIASTO (INKUBATOR I SUMMER CAMP)”

  1. Pingback: ANIA SAMA: WYSTĘP NA FESTIWALU WĘDROWIEC - RELACJA

  Leave a Comment

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Przewiń do góry